O nas

Nasza firma działa w branży wynajmu podnośników koszowych od 2006 roku.

Od 1990 roku specjalizujemy się w pielęgnacji zieleni, szczególnie w wycince drzew trudnych.

Pozwoliło nam to na zdobycie doświadczenia oraz ukształtowania pozycji na rynku.

Cieszymy się bardzo dobrą opinią wśród naszych stałych klientów, przez co jesteśmy marką znaną i polecaną.

więcej

W tak dużym i intensywnie rozwijającym się mieście jak Gdańsk podnośniki koszowe są absolutnie niezbędne przy wykonywaniu wielu różnych prac. Zarówno tych, za które odpowiedzialne są władze samorządowe i podległe im spółki, jak też zadań zlecanych przez wszelkie firmy. Dźwig o dużym zasięgu i zakończony podnośnikiem to niewątpliwie najbezpieczniejszy sposób na ścięcie pękniętych gałęzi drzew – a to tylko jeden z wielu przykładów.

Gdańsk posiada zarówno historyczne centrum, jak i zdecydowanie bardziej nowoczesne części – w tych drugich wielkie billboardy, plakaty czy napisy reklamowe nie wzbudzają poważniejszych kontrowersji. W kwestii ich montażu na wielopiętrowych budynkach, to bez podnośnika koszowego ani rusz. Solidna maszyna daje o wiele większą pewność niż domorosły alpinista czy inny “majster na dachu”. Choćby w trakcie mycia zewnętrznych szyb czy robót konserwacyjnych na rynnach. Nic dziwnego, że tematem mocno interesują się budowlańcy, w końcu robotnik w koszu na podnośniku to mniejsze ryzyko tragicznego wypadku.

Albo inna sytuacja – zdjęcie zbłąkanego zwierzątka z wysokiego drzewa czy dachu. Niby klisza z mało ambitnego filmu, ale przy takiej liczbie mieszkańców jaką ma Gdańsk takie sytuacje zdarzają się całkiem regularnie. I wtedy lepiej zaufać podnośnikowi i obsługującemu go fachowcowi, zamiast zgrywać bohatera i próbować na własną rękę pomóc niesfornemu futrzakowi. Warto też zastanowić się chwilę, czy aby na pewno trzeba od razu dzwonić na 112 po strażaków. Drabiny na wozach Straży Pożarnej z reguły nie mogą się równać z typowymi podnośnikami w kwestii zasięgu.

W trakcie mroźnych i śnieżnych zim Gdańsk pozostaje miejscem, w którym podnośnikom pracy nie brakuje. Naturalnie mowa tutaj przede wszystkim o zrzucaniu ciężkiego śniegu z dachów oraz usuwaniu zwisających sopli. Takie prace najlepiej wykonywać systematycznie: raz żeby nie dopuścić do nagromadzenia nadmiernej ilości lodu i białego puchu, a dwa żeby uprzedzić gwałtowną odwilż. Z użyciem podnośników koszowych wszystko pójdzie szybciutko i nie trzeba się będzie martwić, że z naszego dachu coś spadnie komuś prosto na głowę.

Rozmaitych prac wysokościowych w mieście Gdańsk i najbliższych metropolii okolicach. Z pewnością nie zabraknie. Podnośnikami koszowymi należałoby się bliżej zainteresować w przypadkach mocowania i naprawiania lamp, neonów i innych elementów oświetlenia, instalowania anten, nadajników i wszelkiego typu odbiorników zewnętrznych, sprawdzania stanu sieci przesyłowych energii elektrycznej… i jeszcze wielu, wielu innych sytuacjach. Na podnośnikach naprawdę można polegać – dzięki ruchomym dźwigom i obrotowym koszom da się dostać w praktycznie każdy zakamarek.

Wysokość robocza, wysięg boczny, dostęp do gniazdka 230V, udźwig – każdy podnośnik koszowy jest nieco inny i wybór konkretnej maszyny zależy przede wszystkim od charakteru zadania i miejsca, w którym pracę należy wykonać.

| nasz sprzęt | galeria zdjęć | kontakt

PU Mont
Podnośniki Koszowe
Łukasz Szczepański

ul. Mickiewicza 10/2
83-000 Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański koparki – usługi na terenie miasta i okolic. Wynajem koparko ładowarki w Pruszczu Gdańskim. Wynajem koparki, koparki ładowarki, specjalistyczne roboty ziemne, maszyny do robót ziemnych, koszty inwestycji, budowa przyłączy i sieci, budowa sieci, drenaże, odwodnienia, wykopy Pruszcz Gdański.

Gdańsk – najstarsze i największe miasto polskiej metropolii nad Morzem Bałtyckim, jaką w XX wieku stało się Trójmiasto. Jako że ośrodki miejskie w tej części wybrzeża i województwa pomorskiego w ogóle wciąż rozwijają się z więcej niż przyzwoitą prędkością – zarówno w dziedzinie inwestycji publicznych, jak i szeroko rozumianym sektorze prywatnym – koparka przy rozmaitych pracach budowlano-ładunkowych wciąż jest niezbędną, regularnie widywaną na ulicach Gdańska i reszty Trójmiasta maszyną.

O tym, że koparko-ładowarka jest najlepszym przyjacielem na budowie – zarówno w Pruszczu Gdańskim, jak też Tczewie i gdziekolwiek indziej – bardzo dobrze wiedzą już małe dzieci. Nie trzeba być żadnym fachowcem, wystarczy parę odcinków kultowego “Boba Budowniczego”. Żeby jednak praca dalekich krewnych Scoopa i reszty ferajny nie skończyła się małą katastrofą, zwyczajowo podsumowywaną znanym skądinąd “Panie, kto to Panu tak sp…?!?”, należałoby pierwej zadbać o najwyższej jakości sprzęt. Koparkę do użycia w Gdańsku, całym Trójmieście, a także nieco dalej położonych miejscowościach w rodzaju Starogardu Gdańskiego oferuje Przedsiębiorstwo Usługowe MONT. Dbałość o bezpieczeństwo, najwyższe standardy wykonywanych zadań i systematyczny przegląd techniczny maszyn (oraz regularne kontrole Urzędu Dozoru Technicznego) są najlepszymi gwarancjami całkowitej sprawności ciężkiego sprzętu.

Bardzo ważne są także umiejętności i doświadczenie operatora – laik czy totalny nowicjusz w koparce może wyrządzić równie dużo niezamierzonych szkód, co pożytku wynikającego z wykonania powierzonych zadań. Kierujący maszyną muszą wykazywać się wiedzą, spostrzegawczością i wyobraźnią. Ze względu na specyfikę terenu i zabudowy, miasto Gdańsk okolice bardzo szybko zweryfikują deklarowane kwalifikacje. Praktycznie to samo tyczy się Pruszcza Gdańskiego i innych miejscowości w regionie.

Teoretycznie dałoby się obejść bez koparki – tyle że wtedy budowlańcy z Pruszcza coś, co normalnie wykonują w parę godzin/dni, robiliby przez dobry tydzień, jak nie miesiąc czy dłużej. Jakby Gdańskowi i Trójmiastu mało było komunikacyjnych korków, to możemy się wszyscy przerzucić na łopaty i kilofy. Ot, takie najprostsze wydawałoby się kopanie rowów, dajmy na to jako wstęp do prac z instalacjami podziemnymi i rozmaitymi rurociągami. Albo posprzątanie terenu budowy, zarówno w trakcie jak i po zakończeniu prac w Starogardzie Gdańskim, z nadmiaru gruzu, ziemi i innych “odpadów”. Koparkami raz-dwa przerzuci się wszystko na ciężarówki, które wywiozą tam, gdzie poza Gdańskiem czy Trójmiastem trzeba.

Koparką da się także ułatwić pewną część niezbędnych prac zimowych, wystarczy tylko odpowiednie wykorzystanie spychacza. Wyobraźmy sobie Pruszcz Gdański albo Tczew w samym środku srogiej, śnieżnej zimy, kiedy pada po kilkadziesiąt centymetrów śniegu na dobę. Dobra koparka świetnie sprawdzi się jako odśnieżający pług, np. na średniej wielkości parkingu, w wąskiej osiedlowej uliczce czy na przydomowej posesji pod Pruszczu Gdańskim. I to taki, który nadmiar białego puchu przewiezie tam, gdzie będzie z niego większy pożytek, np. Łysą Górę w Sopocie

Czemu jak czemu, ale dla koparek praktycznych zastosowań nigdy nie zabraknie.